top of page
  • Yazarın fotoğrafıAKEM Editör

Bülten | AKEM Afrika Bülteni | ARALIK 2023Filistin doğudan batıya bir vicdan meselesidir. Bu vicdan kimi zaman bir şarkı, kimi zaman pankart kimi zaman yazılı bir hatırat olabilir. Bu ay AKEM Bülten’de Filistin ve İsrail’in Afrika ülkelerinde dün ve bugün nasıl algılandığına değinmek istedik. Sömürgeciliği yaşamış bir kıtanın modern sömürüye verdiği cevap gerçekten olması gerektiği kadar güçlü olacak mı?


Palestine is a matter of conscience from east to west. This conscience can sometimes be a song, sometimes a banner, sometimes a written memoir. In this month's AKEM Bulletin, we wanted to talk about how Palestine and Israel were perceived in African countries yesterday and today. Will the response of a continent that has experienced colonialism to modern colonization really be as strong as it should be?


La Palestine est une question de conscience d'est en ouest. Cette conscience peut être tantôt une chanson, tantôt une bannière, tantôt un mémoire écrit. Dans le Bulletin AKEM de ce mois-ci, nous avons voulu parler de la perception de la Palestine et d'Israël dans les pays africains d'hier et d'aujourd'hui. La réponse d'un continent qui a connu le colonialisme à la colonisation moderne sera-t-elle vraiment aussi forte qu'elle devrait l'être ?


Dr. Ensar KÜÇÜKALTAN


AKEM Genel Koordinatörü

General Coordinator of AKEM

Coordinateur Général d'AKEMAKEM_AYLIK BULTEN_ARALIK 2023-K
.pdf
PDF dosyasını indir • 10.10MB

101 görüntüleme

Comments


bottom of page