top of page
  • Yazarın fotoğrafıAKEM

Bülten | AKEM Afrika Bülteni | Haziran 2022

Afrika Koordinasyon ve Eğitim Merkezi'nin aylık yayınladığı Afrika Bülteni'nin Afrika ve Ekonomi: Fırsatlar ve Riskler konulu çeşitli yazıların yer aldığı Haziran 2022 sayısı yayınlandı.

Pandemi sonrasında kademeli bir dönüşüme doğru ilerleyen, alışkanlıklarımızın, zorunluluklarımızın ve önceliklerimizin değişmeye başladığı gezegenimizde ekonomik gerçeklikler de daha fazla hissedilmeye başladı. Küresel bir kriz olarak tanımlanabilecek ekonomik darboğaz ve hammaddeden işlenmiş ürüne dek tüm emtiada oluşan pahalılık, yerel, bölgesel ve küresel çapta ekonominin önceye göre daha fazla konuşulmasına ve değerlendirilmesine neden oldu. Bununla beraber, pek çok ülkenin bugün farkına yeni vardığı gerçekliklerle, Afrika’nın birçok ülkesinin çok önceden tanışık olduğunu söylemek gerekiyor. Bu durum, üretimini ve iktisadi yatırımlarını doğru yöneten kıta ülkelerinin büyük atılımlar yapmalarını sağlayacak ortamı da oluşturabileceği umudumuzu tazelemektedir.

Tüm bu ekonomik gerçeklikler ve kıtanın içinde bulunduğu süreçle beraber AKEM’in Haziran sayısında araştırmacılarımız ve konuk yazarlar, Afrika ekonomisi ve oluşabilecek fırsatları değerlendirerek istifadeye sunuyorlar. Yılın ilk altı ayını tamamlarken bültenlerimize ve merkezimizde yaptığımız etkinliklere gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ediyor, sizler için kıtaya dair daha fazla veri üretmeyi temenni ediyoruz.

Keyifli okumalar.


AKEM_AYLIK BULTEN_HAZIRAN 2022-K
.pdf
Download PDF • 6.06MB

Kommentare


bottom of page