MÜŞTERİ HİZMETLERİ +90 212 414 60 60

Etkinlikler

Malili öğrenciler İstanbul’da buluştu

Türkiye'de öğrenim gören Malili öğrenciler İstanbul'da Mali Kültür Günleri'nde bir araya geldi.


Bu yıl ikincisi düzenlenen Türkiye’de öğrenim gören Malili öğrencilerin bir araya geldiği Mali Kültür Günleri 27 Nisan 2019 Cumartesi günü gerçekleşti. 230 Malili öğrenci İstanbul’da 15 Temmuz Şehitleri İHL Salonu’nda gerçekleşen programda iki gün boyunca geleneksel yemekler, folklor gibi kültürel zenginliklerini sergilediler.

 

Afrika Koordinasyon ve Eğitim Merkezi, Deniz Feneri Derneği, Ensar Vakfı gibi STK ve düşünce kuruluşlarının sponsorluğu ve katkıları ile gerçekleşen etkinliğe Türkiye’de öğrenim gören Afrikalı öğrenciler de yoğun ilgi gösterdi.

 

Çad Büyükelçisi(E), İstanbul Medeniyet Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı ve AFAM Başkanı Prof. Dr. Ahmet Kavas Mali Kültür Günleri programında açılış konuşması yaptı. Kavas, yaptığı açılış konuşmasında Mali’nin zengin tarihi ve kültüründen verdiği örneklerle Mali’nin ve Malililerin Afrika kıtası ve Batı Afrika’nın önemli halklarından biri olduğunu vurguladı.  Konuşmasının sonunda Prof. Dr. Ahmet Kavas’a Malili öğrenciler Mali’de yılın en çalışkanına verilen ‘ciwra’ ödülü takdim etti.

 

E-BÜLTEN